Çfarë kuptimi ka kjo targa e autobuzit?

0
SHPËRNDAJE


Champiosn League / Carlo Ancelotti dhe ekipi i tij Bayern Munich do të shkojnë sonte në “Allianz Arena” me një autobus targat e të cilit janë paksa dyshuese.

Rastësi apo jo, tarat e regjistrimit “RM 2001” janë inicialet e kundërshtarit të sotëm të Bayern, pra Real Madridit, si dhe viti në të cilin “Los Blancos” u eliminuan nga Champions League pikërisht në Munich.

Në atë ndeshje të muajit maj 2001, ekipi gjerman fitoi 1 me 0 në “Santiago Bernabeu” me golin e shënuar nga Elber në takimin e parë, e po ashtu fitoi edhe në ndeshjen kthyese në Munich me rezultat 2-1.

Bayern dhe Real do të takohen sonte në çerekfinale të Champions League në “Allianz Area”.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.