Champions/ Fitore me rëndesi për Juve dhe Leicester (video)

0
SHPËRNDAJE

Juventus i mbijetoi një penalltie të humbur nga Lacazette i Lyon por edhe një kartoni të kuq të marrë nga Lemina dhe me përvojën e një klubi të sprovuar arriti të shënojë golin me vleren e tre pikëve nga Cuadrado. Në të njëjtin grup Sevilla mposhti me të njëjtin rezultat Dinamon e Zagrebit.

Në ndeshjet e grupit E u arritën dy barazime, Tottenham pa gola në Leverkusen dhe 1-1 në Moskë mes CSKA dhe Monaco. Brugges u mposht nga Porto e cila shënoi me anë të një penalltie në ’93, ndërsa Leicester dominoi por arriti vetëm një 1-0 ndaj kampionëve danezë të Copenhagen.

Real Madrid bëri detyrën duke mundur 5-1 Legian por për habi, asnjë nga golat nuk mbajti emrin e Ronaldos. Dortmund arriti një fitore të vështirë në Lisbonë duke mundur 1-2 Sportingun në një ndeshje ku spikati përsëri Aubameyang.

14741806_10153882641291770_2127628856_n-1

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.