Champions League, 2 sfidat e sotme, ja formacionet s supersfidave

0
SHPËRNDAJE

Ditën e djeshme ishte një paralajmërim që Champions League rikthehet furishëm dhe me surpriza pasi PSG-ja shkatërroi 4-0 skuadrën e Barcelonës.

Sot në orën 20:45 do të luhen dy takimet e tjera për fazën 1/16 në Champions League. Real Madrid do të presë në “Santiago Bernabeu” skuadrën e Napolit, ndërsa Bajerni do të luajë në fushën e vet kundër Arsenalit.

E përditshmja spanjolle “Mundo Deportivo” ka publikuar formacionet e mundshme të dy skuadrave ku Zidane nuk do të ketë në dispozicion dyshen: Bale-Danielo (Të dëmtuar), ndërsa Napolit i mungon vetëm Tonelli (I dëmtuar).

Ndërsa në krahun tjetër mediat ndërkombëtare kanë publikuar formacionet e mundshme në përballjen mes Bajernit dhe Arsenalit ku për bavarezët do të mungojë dyshja: Ribery-Boateng (Të dëmtuar), ndërsa Arsenali do të jetë pa Santi Cazorla dhe Aaron Ramsey (Të dëmtuar).

Bayern Munich: Neuar, Lahm, Martinez, Hummels, Alaba, Alonso, Alcantara, Costa, Vidal, Robben, Leëandoëski.

Arsenal: Ospina, Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal, Coquelin, Xhaka, Chamberlain, Ozil, Sanchez, Giroud.

Real Madrid-Napoli dhe Bajern-Arsenal janë dy ndeshje për mos u humbur pasi pritet surpriza dhe spektakël i garantuar.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.