Champions League, Barcelona mposht “Guardiolën”, Bajerni fiton lehtë

0
SHPËRNDAJE

gun__1381310671_uefa_champions_league
Champions League/ Janë mbyllur ndeshjet e xhiros së tretë në Champions League, teksa kanë rënë në sy fitoret e ekipeve të mëdha. Barcelona dhe Mesi ishin të papërmbajtsëshm teksa shkatërruan 4-0 Mançester Sitin. “Pleshti” shënoi një tripletë duke treguar se është në një formë super të mirë pas rikthimit nga dëmtim, ndërsa Nejmar vulosi fitoren me golin e tij në minutën e 89′.

Ndërkohë Arsenali luajti “tenis” me Ludogoredsin teksa e mposhti me shifrat e thella 6-0 në një ndeshje pa shumë histori. Bajerni rigjen qetësinë e munguar teksa mposhti 4-1 PSV në një ndeshje të hapur, por të dominuar prej bavarezëve. Ndërkohë Napoli i Elseid Hysaj pësoi një humbje dramatike në “shtëpi” teksa Beshiktashi i dha një leksion duke e mposhtur me shifrat 2-3.

Mbrojtësi shqiptar nuk u aktivizua në sfidën e sotme. Edhe Bazeli i Taulant Xhakës humbi në ndeshjen e saj, teksa u mposht 3-0 nga PSG në Francë. Xhaka luajti për 90 minuta, por pa mundur dot të ndihmojë skuadrën të shmangë humbjen.

Champions League, Xhiro e tretë

Barcelona – Mançester Siti 4-0
Arsenal – Ludogorets 6-0
Napoli – Beshiktash 2-3
Rostov – Atletiko Madrid 0-1
Bajern Mynih – PSV 4-1
PSG – Bazel 3-0
Selltik – Mynshengladba 0-2
Dinamo Kiev – Benfika 0-2

S'KA KOMENTE

Comments are closed.