Champions League/ Ja të gjitha përballjet

0
SHPËRNDAJE

Liga më atraktive në Evropë, Liga e Kampionëve rikthehet këtë mesjave më sfidat e radhës në fazën e grupeve

Sonte janë në program të luhen takimet në Grupin A,B,C dhe D. Sfida kryesore e sontme luhet në “Olimpico” të Romës mes skuadrës më të njëjtin emër dhe Chelseas. Ndërkohë, klubet e mëdha si Manchester United, Barcelona e Juventus do të përballen me Benfican, Olimpiacos përkatësisht Sportingun.

Ndërkohë, edhe të mërkurën mbrëma luhen ndeshje interesante, e padyshim se kryendeshja luhet në Londër mes Tottenhamit dhe Real Madridit. Ballafaqimi i parë mes këtyre dy skuadrave ishte mbyllur baras 1-1 në “Bernabeu”, kështu që sfida e kthimit në ‘Wembley’ pritet të jetë dramatike, sepse të dy skuadrat synojnë që Grupin H ta kalojnë në cilësinë e lideres.

Të martën luajnë:

Grupi A
Basel-CSKA Moscow
Manchester United-Benfica

Grupi B
Celtic-Bayern Munich
Paris Saint Germain-Anderlecht

Grupi C
Atletico Madrid-Qarabag
Roma-Chelsea

Grupi D
Olympiacos-Barcelona
Sporting CP-Juventus

Të mërkurën luajnë:

Grupi E
Liverpool-Maribor
Sevilla-Spartak Moscow

Grupi F
Napoli-Manchester City
Shakhtar Donetsk-Feyenoord

Grupi G
Besiktas-Monaco
FC Porto – RasenBallsport Leipzig

Grupi H
Borussia Dortmund-APOEL Nicosia
Tottenham Hotspur-Real Madrid

S'KA KOMENTE

Comments are closed.