Champions League përcakton sot dy ekipe gjysmëfinaliste

0
SHPËRNDAJE

Champions League luan sot ne mbremje dy cerekfinalet qe do te sjellin dhe kualifikimet e para per ne fazen gjysmefinale. Padyshim qe syte jane drejtuar ne “Bernabeu” aty ku Reali i Madridit do te mbroje suksesin e madh qe arriti javen e shkuar ne Mynih, ku mposhti Bajernin me rezultatin 2-1. Vidal shenoi fillimisht per ekipin e Ancelotit, ndersa ne pjesen e dyte permbysi gjithcka Ronaldo. Por nese per Realin kualifikimi duket me i lehte, per Bajernin nevojitet nje mrekulli qe te kaloje me tej, aq ne teper qe suksesin duhet ta kerkoje ne fushen kundershtare.

Me e lehte eshte transferta per Atletikon e Madridit. Goli i Grizmanit ne “Kalderon” mund te jete vendimtar dhe per ndeshjen e kthimit ndaj Lesterit. Por ne shtepine e dhelprave asgje nuk eshte e sigurt. Kampionet e Anglise vertet nuk jane me ata te sezonit te shkuar, por jane mesuar te na befasojne.

 

Champions League

Sot

Real Madrid – Bajern Mynih 20:45 (2-1)

Lester – Atletiko Madrid 20:45 (0-1)

S'KA KOMENTE

Comments are closed.