Chelsea, Liverpool, City japin spektakël, ravijëzohen pretendentët e Premier League (video)

0
SHPËRNDAJE

Fitore të merituara dhe të vështira kanë arritur tre “të mëdhatë” e këtij viti. Manchester City ka fituar 1-2 në Burnley me dygolësh të Sergio Aguerros, Liverpool ka vuajtur disi por në fund ka fituar pastër 2-0 ndaj Sunderland me gola të Origi dhe Milner ndërsa Chelsea ka përmbysur 2-1 Tottenham me gola të Pedros dhe Moses ndërsa për vizitorët kishte shënuar më parë Ericksen.

Në ndeshjet e tjera ra në sy fitorja 5-4 e Swansea ndaj Crystal Palace ndërsa Hull me West Brom nuk shkuan përtej një barazimi 1-1. Po në barazim, por 2-2 u ndanë edhe Leicester City ndaj Middlesbrough.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.