M.City 70 mln euro për Sterling

0
SHPËRNDAJE

imagePremier League/ Duket se aventura e Raheem Sterling tek Livepool po i vjen fundi. Manchester City duket se është i gatshëm që të “kënaqë” kërkesat e të kuqve përsa i përket këtij transferimi. Trajneri Pellegrini e dëshiron me patjetër në ekip talentin 21 vjeçar qysh brënda kësaj jave, dhe drejtuesit e “qytetarëve” jane të gatshëm te paguajnë 70 milion euro për lojtarin. Vetë këmbëshpejti anglez ka shprehur dëshirën për t’u larguar, dhe duket se trajneri Rodgers nuk do t’a pengojë, përkundrazi kërkon të përfitojë sa më shumë nga ky largim.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.