City dhe Chelsea fitore me goleada, ngec Liverpool

0
SHPËRNDAJE

imagePremier League/ Manchester City nuk di më të ndalet në kampionat teksa ditën e sotme ka shkatërruar 4-0 ekipin e Stoke City. Një ndeshje e dominuar totalisht nga skuadra e Pellegrinit, që nukme vuri për asnjë moment në dyshim fitoren. Golat e Fernandos dhe Agueros në pjesën e parë, si edhe dopieta e Ihenachos në të dytë mjaftuan pët 3 pikët duke bërë që City të jetë akoma më i sigurtë në luftën për nje vend në Champions. Ndërkohë Liverpool u ndal në shtëpi nga Newcastle në një barazim 2-2, teksa Chelsea fitoi thellë në teansfertën e Bournemouth me shifrat 2-4. Fitore gjithashtu arriti edhe Sauthampton që mposhti 0-2 Aston Villan.

Rezultatet në Premier League

Manchester City – Stoke 4-0

Liverpool – Newcastle 2-2

Bournemouth – Chelsea 2-4

Aston Villa – Sauthampton 0-2

S'KA KOMENTE

Comments are closed.