City dhe Real ndahen në “paqe”, gjithçka vendoset në Bernabeu

0
SHPËRNDAJE

epa05278653 Karim Benzema(R) of Real Madrid vies for the ball with Vincent Kompany (L) of Manchester City during the UEFA Champions League semi final, first leg soccer match between Manchester City and Real Madrid at the Etihad Stadium in Manchester, north west England, 26 April 2016. EPA/PETER POWELL

Champions League/ Ka përfunduar në barazim pa gola sfida e parë gjysëmfinale e Champios League mes Mamchester City dhe Real Madrid. Një ndeshje shumë e hapur për të dyja skuadrat që kishin mundësi t’a fitonin atë, por për fatin e keq u mbyll me rrjeta të paprekura. Madrilenët pa Ronaldon në fushë e kishin të vështirë të shkonin deri tek goli, teksa rezultati 0-0 lë gjithçka të hapur për ndeshjen e kthimit në “Santiago Bernabeu”. Te dyja skuadrat do të kërkojnë kalimin në finale, teksa pas këtij rezultati ekipi i Real Madrid ka një avantazh më shumë se Manchester City.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.