City shkatërron Chelsean, Pellegrini triumfon mbi Mourinhon (Video)

0
SHPËRNDAJE

imagePremier League/ Chelsea dhe Mourinho janë shkatërruar në javën e dytë teksa kanë humbur thellë në përballjen me rivalët e Manchester City. Ekipi i drejtuar nga Pellegrini dominoi te gjithë takimin dhe arriti të shënonte plot 3 gola përballë një ekipi si Chelsea, që shquhet për lojën mbrojtëse.
image
Me golat e Agueros në pjesën e parë dhe të Kompany e Fernandinho në pjesën e dytë. Në fushë u pa vetëm një skuadër, jo e drejtuar pikërisht nga trajneri kilen, që mposht edhe rivalin e tij më të madh Mourinho i cili e kritikon vazhdmisht. Chelsea duket larg atij ekipi që sezonin e kaluar fitoi titullin kampion, dhe tashmë regjistron vetëm 1 pikë në dy javë kampionat, ndërsa Manchester City merr kreun e renditjes duke patur 6 pikë të plota dhe një golavarazh 6-0.

Golat e ndeshjes
http://youtu.be/qt2OZDOg0Lw

S'KA KOMENTE

Comments are closed.