Çlodhuni me xhonglimin e topit të tenisit nga Rafael Nadal (video)

0
SHPËRNDAJE

rafa-nadal-a-caccia-del-2-titolo
Rafael Nadal

Tenisti Rafael Nadal është një xhongler i shkëlqyer me topin por ta bësh këtë me topin e vogël të tenisit është me të vërtetë diçka për tu admiruar. Spanjolli 29-vjeçar që për momentin mban numrin 10 në botë, e mban topin në mënyrë të përkryer, aq sa shumë futbollistë do ta kishin zili.

Rafael Nadal është nipi i ish-futbollistit të Barcelonës dhe Kombëtares spanjolle Miguel Angel Nadal, prej të cilit duket se ka trashëguar edhe genin e futbollit ndonëse ka zgjedhur për të bërë karrierë në sportin e tenisit.

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.