Çmendet Juve, gati të marrë sulmuesin e njohur

0
SHPËRNDAJE

gonzalo-higuain-paul-pogba-cropped_1vlh6lcqjymg716qmrf5qtrhaz
Higuain dhe Pogba

Juventus është e gatshme të paguajë qimet e kokës për të pasur shërbimet e sulmesit më të mire të sezonit të kaluar në serie A, argjentinasit Gonazalo Higuain. Dhe mesa mësohet ky i fundit është i gatshëm të shkojë në Torino, duke qenë se kampionët e Italisë janë të gatshëm të paguajnë klauzolën si dhe ti japin një pagë mjaft të majme të cilën sulmuesi nuk e merr dot te Napoli.

Në lojë për të marrë Higuain mbetet edhe Arsenal por Juve duket më pranë pasi pritet edhe ti ketë të gatshme paratë të cilat do të sigurohen nga shitja që duket cështje kohe e Paul Pogba që kërkohet me ngulm nga Manchester Utd. që është gati të paguajë £100 milion.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.