Copa America/ Kili dhe Argjentina kryejnë formalitetet (video)

0
SHPËRNDAJE

Asnjë dyshim në grupin D të turneut të Kupës së Amerikës teksa Kili ka mundur 4-2 Panamanë dhe Argjentina 3-0 Bolivinë duke zënë dy vendet e para duke prerë kështu biletat e fundit të cerekfinaleve.

Për Kilin, Vargas dhe Alexi Sanches shënuan nga një dygolesh ndërsa u kundërpërgjigjën Camargo dhe Arroyo ndërsa Argjentina e mbylli cdo gjë që në pjesën e parë me gola nga Lamela, Lavezzi dhe Cuesta.

Cerekfinalet

Shtetet e Bashkuara – Ekuador
Peru – Kolumbi
Argjentinë – Venezuela
Meksikë – Kili

S'KA KOMENTE

Comments are closed.