Copa America/ Penalltitë vendosin gjysëmfinalisten e dytë (video)

0
SHPËRNDAJE

Megjithëse dominoi gjatë gjithë lojës duke ju afruar ndjeshëm golit disa herë, sidomos me anë të James Rodriguez, Kolumbisë ju deshën goditjet e 11-metërshave për të mposhtur suprizen e Kupës së Amerikës, Perunë. Pavarësisht rasteve të krijuara, rrjetat mbetën të paprekura dhe nga pika e bardhë u treguan më të saktë kolumbianët, portieri i të cilëve, Ospina, priti një penallti ndërsa një tjetër u godit jashtë nga peruanët.

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.