Cungu: Fitorja na fut në rrugën e duhur

0
SHPËRNDAJE

Superiorja/ “Fitorja e parë për ne, tensioni ka qenë prezent. Ssepse vinim nga 3 barazime ku edhe mund të fitonim, por futbolli i tillë është. Ishim pak të ngarkuar psikologjikisht dhe kur kërkon fitoren me cdo kusht është e vështirë të shprehesh. Shënuam, por edhe pësuam shpejtë. Më pas zëvëndësimet e lojtarëve dhe skemat loja foli për ne. Ishte ndeshje e vështirë fal edhe kundërshtarit që kishte shumë individ kualitativ në fush. Sheta është lojtar i afirmuar, më pas e hodhëm në fushë në skemën 3-4-1-2 dhe merita ishte e Shetës dhe e gjithë ekipit. E vuajmë faktin që luajmë jashtë fushës sonë. Faktori fushë ka një përqindje plus për ekipin vendës. Shpresojmë që me këtë fitore të jemi në rrugën e duhur.”

S'KA KOMENTE

Comments are closed.