Cungu: “I’a dhamë me duart tona fitoren Kukësit”

0
SHPËRNDAJE

Armando Cungu
Armando Cungu

Armando Cungu/ “Ishte Vllazni e mirë gjithë lojën por sidomos në fillim. Po bënim presion dhe s’po i linim të organizoheshin. Vllaznia vazhdon të dhuroi gola sistematikisht. S’po i shënon kundërshtrai, por po ia dhurojmë ne. Kemi një cekuilibrim. Ata dy episode dhe na shënojnë, në këto kushte s’kam cfarë të them më shumë. Duhet të rrim me këmbë në tokë. Mendoj se kemi qenë serioz dhe s’kemi kaluar në eufori. Më mirë mbrohemi dhe më pas kundërsulmojmë, por s’kemi luksin për këtë gjë. Duhet të luajmë në sulm. S’ka dyshim që sic shkuan gjërat në fillim te Vllaznia dihet që do të shkoj ky ekip deri në fund në rivalitet për mbijetes me Tërbunin dhe Bylisin. Ne ia dham me duart tona këtë mundësin për fituar kundërshtarit. Kam garantuar se do të bëjë maksimumin tim gjithnjë edhe tek Vllaznia, por s’mendoj se me ardhjen time është menduar se u mbyllë cdo hall dhe gjërat do të shkojë vaj”, uu shpreh Cungu për SuperSport.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.