Cungu kundër të gjithëve apo të gjithë kundër Cungut?

0
SHPËRNDAJE

Humbja me Laçin e ka trazuar ambientin futbollistik në Shkodër, ku gjithmonë ka mendime dhe opinione nga specialistë të ndryshëm.

Tekniku Cungu ngulmon me të tijën se Vllaznia duhet të kërkojë “mesin e artë” të renditjes, ndërsa ka shumë zëra në Shkodër, që thonë se ky ekip është për Europë.

Tekniku shkodran nuk i pëlqen këto zëra, dhe dëshiron të mbajë ekipin e tij “me këmbë në të tokë”, teksa në një deklaratë për mediat në Shkodër, Cungu është shprehur se ka njerëz që nuk e duan të mirën e Vllazninë.

“Të mos merremi me njerëz, të cilët ndoshta edhe shpesh herë rreth e rrotull ambientit tonë nuk ia duan të mirën Vllaznisë për shumë arsye. Në fakt, këta janë persona që nuk kanë asgjë ne jetën e tyre, nuk janë të aftë të bëjnë asgjë. Mund të ketë edhe prej atyre, që kanë qenë më parë pjesë e klubit, drejtuar apo njerëz afër klubit. Ata nuk ia duan të mirën Vllaznisë”.

“Nuk kanë qejf ta shohin mirë Vllazninë, që nuk është e imja, e këtë duhet ta dinë. Vllaznia është e Shkodrës, dhe secili prej nesh ka detyrim moral ta ndihmojmë, qoftë edhe me fjalë të paktën, sepse me vepra do të ishte edhe më mirë”, ka thënë ndër të tjera Cungu në mediat lokale. Ndërsa, ditën e sotme, drejtuesit e skuadrës, stafi teknik dhe lojtarët kanë kryer analizën e zakonshme pas ndeshjes, por ndryshe nga herë e tjera këtë rradhë analiza është kryer me dyer të mbyllura.

Nuk është bërë asgjë publike për mediat që kanë qenë mjat të interesuara për të mësuar se çfarë ndodhi tek Vllaznia. Mësohet vetëm fakti se drejtuesit e skuadrës i kanë kërkuar lojtarëve menjëherë kthesën ndaj Teutës. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.