Dallku udhëheq Prishtinën drejt 3 pikëve

0
SHPËRNDAJE

????????????????????????????????????
Dallku me Prishtinen

U zhvilluan tre ndeshje në kuadër të javës së 10-të në Vala Superligën e Kosovës në futboll. Prishtina është rikthyer te fitorja pas humbjes së pësuar në javën e kaluar, duke e mposhtur me mjaft vështirësi Trepçën, me rezultat 2-1, në stadiumin ‘Agron Rama’ në Obiliq. Të parët në epërsi kaluan mysafirët me golin e Ardian Mujës, në minutën e 31-të, por prishtinasit arritën ta përmbysin rezultatin me golat e shënuara nga Armend Dallku, në minutën e 34-t dhe Liridon Kukaj, në minutën e 65-të.

Fitore të vështirë para tifozëve të vet ka realizuar edhe skuadra kampione në fuqi, Feronikeli, që e ka mposhtur Lirinë, në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas, me shifrat 1-0, me golin e shënuar nga Bujar Shabani, me gjuajtje me kokë, në minutën e 75-të. Ndërkohë, ndeshja në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj ndërmjet Drenicës dhe Dritës ka përfunduar pa fitues, me rezultat 1-1. Të parët shënuan gjilanasit me golin e realizuar nga Leotrim Bekteshi, në minutën e 2-të, por humbjen e Drenicës e shmangu Hysen Tahiri, me golin e shënuar në minutën e 55-të. /minuta90.com/

Vala Superliga
Prishtina–Trepça 2-1
Feronikeli–Liria 1-0
Drenica–Drita 1-1

S'KA KOMENTE

Comments are closed.