Danny Blind: Strootman lojtar i rëndësishëm për Holandën

0
SHPËRNDAJE

Serie A/ Do të na duhet të presim edhe të paktën 2 muaj të tjerë për të parë në fushë Kevin Strootman. Mesfushorini Romës dhe i Holandës i’u nënshtruar një ndërhyrja kirurgjikale në gjurin e majtë dhe tashmë është duket bërë fazën e rekuperimit. Për këtë çështje ka folur edhe trajneri i “tulipanëve” Danny Blind. Tekniku i holandezëve foli për situatën e vështirë që po kalon mesfushori Strootman. Blind u shpreh:
image
“Më vjen keq që një lojtar vuan nga një dëmtim që e lufton prej 17 muajsh në kulmin e karrierës së tij futbollistike. Më vjen jashtëzakonisht keq, por për te kjo duket një gjë tepër e rëndë, pasi ai po përjeton një dramë në jetën e tij. Flas shpesh me të, madje edhe dje e kam telefonuar. Ai mbetet një lojtar i rëndësishëm për ekipin e Holandës falë potencialit si lojtar dhe eksperiencës që ai ka. Ka lojtarë që ka vetëm një aftësi nga këto. Ne jemi duke e pritur atë, por nuk duam që gë përshpejtojmë kohën e rekuperimit. Ne gjithmonë jemi duke e pritur Kevin.”

S'KA KOMENTE

Comments are closed.