Dardan Berisha drejt Cibona Zagreb

0
SHPËRNDAJE

news_berisha_announcement
Dardan Berisha ne Poloni

Basketbollisti kampion i Ballkanit me Sigal Prishtinën dhe më i miri i Kosovës, Dardan Berisha ka gjetur gjuhën e përbashkët me klubin e njohur kroat Cibona me të cilën pret të firmosë jo më larg se ditën e enjte.

Aftësitë e Berishës ranë në sy të drejtuesve të ekipit të famshëm kroat ku dikur ka milituar edhe legjenda Drazen Petrovic, sidomos në miqësoren e zhvilluar para pak kohësh mes Sigalit dhe Cibonës. Vetë lojtari bën të ditur se i është ofruar një kontratë dyvjeçare me mundësi vazhdimi edhe për një vit.

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.