De Biasi fiton “Panchina d’oro” 2016

0
SHPËRNDAJE

60c506ec2b5d6c501de06566c12927ac-kCFI-U107045881282487F-1024x576@LaStampa.it
De Biasi

Trajneri i Kombëtares sonë Giovanni De Biasi është nderuar nga Coverciano e famshme italiane me çmimin e “Stolit të Artë” (Panchina d’oro) për meritat në kualifikimin e Shqipërisë në Europianin e France 2016. Në fakt De Biasi pritet të jetë një nga të ftuarit në ceremoninë e së hënës në Itali ku do ti dorëzohet edhe çmimi special me motivacionin e punës së mirë dhe ngritjes së vlerave të shkollës italiane të futbollit në rangje ndërkombëtare. Në vitin 2002 trajnerit italian ju dha çmimi “Stoli i Argjendtë” për ngjitjen e Modenës në serinë B dhe në 2006 një tjetër çmim për ngjitjen e Torinos në serinë A.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.