De Biasi i jep lamtumirën kapitenit Cana

0
SHPËRNDAJE

cana
Në një konferencë për mediat, trajneri i Kombëtares shqiptare, De Biasi, ka publikuar listën e futbollistëve për dy takimet e radhës, miqësoren kundër Marokut dhe ndeshjen e parë të kualifikueseve ndaj Maqedonisë.

Tekniku italian i dha lamtumirën mbrojtësit Lorik Cana duke nënvizuar se veterani nuk do të jetë më kapiten i kuqezinjve.

“Dua të falenderoj Canën për kontributin që ka dhënë tek Kombëtarja. Nga sfida kundër Marokut ai nuk do të jetë më kapiten i kuqezinjve, ndërsa ditët në vijim do të vendosim lojtarin që do mbajë shiritin e liderit”, deklaroi De Biasi.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.