De Biasi ka për të gjithë

0
SHPËRNDAJE

De-BiasiTrajneri Gianni De Biasi, duke folur për “Panorama Sport”, nuk ka kursyer sulmet apo përgjgjet ndaj çdokujt që e ka sulmuar gjatë kësaj periudhe. Kujtojmë se pak kohë më parë trajneri Astrit Hafizi, e pati kritikuar shumë teknikun italiano-shqiptar.

Ndërkohë që gjithashtu edhe Altin Lala, dikur asistent i tij dhe tashmë në rolin e menaxherit të lojtarit Milot Rashica, nuk i ka kursyer kritikat në drejtim të trajnerit të Kombëtares, sidomos kur ngjarjet kanë patur lidhje me klientin e tij, Rashicën.

Gjithashtu De Biasi ka folur edhe për cështjen “Kaçe”.

“Hafizi kritikon pa fund, por kur ai drejtonte Kombëtaren mori rezultate të dobëta me një brez lojtarësh të shkëlqyer.”

“Kacen e lashë jashtë për arsye teknike dhe ja kam shpjeguar motivin. Nëse e thërras dhe nuk vjen, nuk kam për ta lutur”,-tha De Biasi, që me pas shtoi:

“Lala është agjent i Rashicës, ndaj flet për të. Lojtari e tha vetë, edhe nëse luaja në EURO, do të zgjidhja Kosovën”,-mbylli prononcimin e tij, trajneri i Shqipërisë, Gianni De Biasi. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.