De Biasi me të njejtë skemë, vetëm dy ndryshime ndaj Rumanisë

0
SHPËRNDAJE

Ndeshja e mbrëmjes së sotme është padyshim ndër më të rëndësishmet në historinë e Kombëtares shqiptarë të futbollit. Ndaj Rumanisë nuk luhet vetëm për shifra, por edhe për prestigj e kualifikimin përtej fazës së grupeve në Europian.

Kombetarja
Kombetarja

Tashmë kanë filluar shumë aludime në lidhje me formacioni që do të hedhë në fushë trajneri De Biasi. Edhe “Livescore.com” ka publikuar një formacion të mundshëm për sfidën ndaj Rumanisë.

Në të vërehen shumë pak ndryshime ku të vetmet janë rikthimi i Canës dhe ai Xhakës. Ja formacionet e mundshme sipas Livescore për ndeshjen e sotme, por a mund të jenë të sakta? Kjo gjë mbetet për t’u parë.

Rumani – Shqipëri

Rumania: Tatarusanu, Chiriches, Sapunaru, Grigore, Rat, Stanciu, Stancu, Torje, Hobanm Prepelitam Alibec. Trajner: Anghel Iordanescu

Shqipëria: Berisha, Hysaj, Cana, Mavraj, Agolli, Kaçe, Lila, Xhaka, Abrashi, Lenjani, Sadiku. Trajner: Gianni De Biasi

S'KA KOMENTE

Comments are closed.