De Biasi publikon listën

0
SHPËRNDAJE

de biaziEshtë publikuar lista zyrtare e lojtarëve, që do përfaqësojnë Kombëtaren Shqiptare në miqësoren me Marokun dhe me Maqedoninë, të cilat do zhvillohen në stadiumin e ri “Loro Boriçi” në Shkodër, përkatësisht me 31 gusht dhe 5 shtator.

Risitë e kësaj liste janë portieri 21-vjeçar Thomas Strakosha, mesfushori Jahmir Hyka dhe sulmuesi Rei Manaj.

Lista e plotë është si më poshtë:

1) Etrit Berisha-(Lazio), 27 vjeç
2) Orges Shehi-(Skënderbeu), 38 vjeç
3) Alban Hoxha-(Partizani), 28 vjeç
4) Thomas Strakosha-(Lazio), 21 vjeç
5) Naser Aliji-(Kaiserslautern), 22 vjeç
6) Berat Gjimshiti-(Atalanta), 23 vjeç
7) Mërgim Mavraj-(Koln), 30 vjeç
8) Elseid Hysaj-(Napoli), 22 vjeç
9) Ansi Agolli-(Qarabag), 33 vjeç
10) Frederik Veseli-(Empoli), 23 vjeç
11) Andi Lila-(PAS Giannina), 30 vjeç
12) Ledian Memushaj-(Pescara), 29 vjeç
13) Ergys Kaçe-(Viktoria Plzen), 23 vjeç
14) Migjen Basha-(Bari), 29 vjeç
15) Odise Roshi-(Terek Grozny), 25 vjeç
16) Burim Kukeli-(Zurich), 32 vjeç
17) Ermir Lenjani-(Nantes), 27 vjeç
18) Jahmir Hyka-(Luzern), 28 vjeç
19) Taulant Xhaka-(Basel), 25 vjeç
20) Amir Abrashi-(Freiburg), 26 vjeç
21) Shkëlzen Gashi-(Colorado Rapids), 28 vjeç
22) Bekim Balaj-(Terek Grozny), 25 vjeç
23) Sokol Cikalleshi-(Istanbul Basaksehir), 26 vjeç
24) Armando Sadiku-(Zurich), 25 vjeç
25) Rey Manaj-(Pescara), 19 vjeç

Trajner: Gianni De Biasi

lsita

S'KA KOMENTE

Comments are closed.