De Biazi, analizë ekipeve shqiptare në Europë: Ja shanset që kanë

0
SHPËRNDAJE
Loading...

Gianni De Biasi ndoqi në stadium vetëm takimin midis Kukësit dhe Torpedo Zhodinos, por guxon të bëjë një analizë të paraqitjes së parë të skuadrave shqiptare në Europë. “Rezultati i Laçit nuk më pëlqeu, pasi ka treguar një lojë të mirë gjatë sezonit. Kukësin e ndoqa në stadium. Mendoj se mund të kishte arritur një fitore më të thellë që do t’i siguronte kualifikimin – ka thënë tekniku kuqezi në një intervistë për TV Klan -. Më vjen keq për Partizanin, por ka mundësi që ta kthejë rezultatin në Tiranë, megjithatë kjo varet edhe nga gjendja e futbollistëve. Skënderbeu është një garanci, pasi ka rreth 5 vite që fiton dhe është një realitet që mund të çojë një ekip shqiptar që të shkojë në fazën e grupeve”.
dbTeksa ka shprehur keqardhje që nuk pati mundësi të votojë në zgjedhjet e 21 Qershorit pasi nuk e kishte emriin në listë, ai duket se është i përqendruar te ndeshjet që Kombëtarja do të luajë në shtator: “Do të luajmë që në Shtator me dy kundërshtarë tepër të fortë, që do të na e vështirësojnë punën. Në atë moment kampionatet janë në fillimin e tyre dhe do të afrohen natyrisht ata lojtarë, të cilët janë më në formë. Do të jetë një formacion i thuajse i ngjashëm me atë që patëm në takimin me Armeninë, duke përjashtuar të dëmtuarit e mundshëm, natyrisht Mavrajn”.
Rruga drejt finaleve të Euro 2016 kalon nga e famshmja ndeshje me Serbinë, që pritet të ketë një vendim përfundimtar më 10 korrik: “Vendimi për ndeshjen me Serbinë është shtyrë disa herë dhe nuk di nëse kjo është diçka e mirë ose jo. Nuk dua të flas me shumë, pasi mund të zhgënjehemi në fund, por verdikti i Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv është i rëndësishëm për të ardhmen e Kombëtares”.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.