De Biazi e vendos kush do ta zëvendësojë Berishën në portë

0
SHPËRNDAJE

Kombëtarja / Etrit berisha është i dënuar me dy ndeshje dhe nuk është ftuar fare për ndeshjen ndaj Italisë.
Kombëtarja shqiptare do të ketë një mungesë të madhe ndaj Italisë, pasi portieri Etrit Berisha është i dënuar në dy ndeshjet e radhës.

Por, përzgjedhësi Gianni de Biasi e ka shumë të qartë se kush do të zëvendësojë portierin e Atalantas.

Ai do të jetë portieri 22 vjeçar i Lazios, Tomas Strakosha, i biri i legjendës dhe ish kapitenit të Kombëatres, Foto Strakosha.

Tomas ka treguar paraqitje shumë të mira këtë edicion me Lazion dhe shpresojmë se të tilla do të tregojë edhe me Shqipërinë është shprehur De Biazi.

Strakosha duket se e ka fituar balotazhin me kapitenin e Partizanit  Alban Hoxha.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.