De Biazi vs Hafizi…

0
SHPËRNDAJE

lala de biaziNuk do doja të isha pjesë e konfliktit Gianni De Biasi me Astrit Hafizin. Por kur ky bën shqiptarin ironik çfarë të bësh? Të heshtësh?

1. Kur Astrit Hafizi drejtonte Kombëtaren Shqiptare, De Biazi ishte pa punë ose tek diletantët.

2. Ironia e De Biasit, se cilat ndeshje të Hafizit të shikojë 4 fitoret apo 13 humbjet e Hafizit, ka një përgjigje të thjeshtë!
Gani, shiko 2 fitoret e Dukës me Armeninë! Gani shiko humbjet me Serbinë, Portugalinë ,Spanjën në Elbasan e Shkodër etj!

3. Gani, shiko se je i vetmi trajner në Europian që shkove me 4 pikë të tuat, dhe 9 pikë të fituara nga Duka!

4. Gianni De Biasi, je i vetmi trajner i huaj që në ndeshjet kualifkuese të zhvilluara në Shqipëri more vetëm një pikë, barazimin me Danimarkën! Fitoren në Elbasan me Armeninë e mori Duka!

5. Gani apo më saktë Gianni De Biasi, nuk folëm e nuk flasim sepse ishte Kombëtarja Shqiptare, por sa i zoti je ti e dimë mirë! Të të rrojë Duka!

6. Gani bëre merkato me Veselin duke i humbur ndeshjen Shqipërisë në Francë, duke mos marrë Gjimshitin! Gani more inat Tarashajn e çdo futbollist që nuk pranon merkaton tënde, madje guxon të thuash sa të jem unë në drejtim ata nuk vijnë në Kombëtaren Shqiptare! Bëhesh trim me 18-vjeçarët shqiptarë, madje shpesh duke dashur të bëhesh më shqiptarë se shqiptarët!

Pash Zotin mos u hiq ëngjëll!
Astrit Hafizi udhëhoqi Kombëtaren në luftë, pa dieta, pa rrogë, pa asnjë futbollist kosovar!

Pash Zotin Gani-Gianni De Biasi nuk je Messi, nuk je magjistar, nëse do ishe kaq i zoti shko nxirr Interin kampion!

Mbaroi Europiani asnjë klub apo Kombëtare nuk kujtua për ty o trajner botëror!

Mos harro: Trajner të madh të bëri Shqipëria! Prandaj bota të lë për nivel Shqipërie ose më poshtë! Të tjerat i fitoi Duka!

Shërbeji Dukës dhe bëji përmendore!

Kisha harruar diçka o Gani- Gianni De Biasi: A E DI TI KARRIEREN BRILANTE SI FUTBOLLIST TE ASTRIT HAFIZIT????

SHIKO ATO NDESHJE TE TIJ! Do të kujtohet GIANNINI i Romës!

S'KA KOMENTE

Comments are closed.