Debuton Çikalleshi. Basaksehir barazon me Anderlecht

0
SHPËRNDAJE

905779_883705631720162_1684080979330655385_o
Legjionarët/ Sokol Çikalleshi ka bërë debutimin e tij me skuadrën e re ditën e sotme. Sulmuesi i kombëtares shqiptare që u transferua në kampionatin turk nga RNK Split tek Basakhesir sot bëri edhe debutimin me këtë fanellë ku kishte përballë trajnerit Besnik Hasi në ndeshjen Anderlecht 0 – 0 Istanbul Basaksehir. Edhe pse bëri një paraqitje relativisht pozitive, por nuk ka arritur dot që të bëjë një debutim ëndrash duke mos realizuar dot gol në ndeshjen e tij të parë. Çikalleshi u prit me shumë bujë tek ekipi turk, dhe gjasat janë që ai të jetë një blerje e goditur.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.