Debuton Hysaj, paraqitje e mirë në miqësore

0
SHPËRNDAJE

be0ef4b046847db172e1b81dd8b0bd0f_L
Hysaj në stol në pjesën e parë Nice – Napoli

Vetëm një ditë pasi kishte kaluar me sukses vizitat mjekësore, mbrojtësi i Kombëtares sonë Elseid Hysaj bëri debutimin me Napolin, pikërisht në miqësoren e së dielës ndaj francezëve të Nice, takim i humbur 3-2 nga napoletanët ku ra në sy kartoni i kuq i marrë nga Jose Callejon.

Hysaj luajti të gjithë pjesën e dytë duke zëvendësuar Faouzi Ghoulam dhe në fund u vlerësua me nota pozitive, tregues që është mjaft i rëndësishëm për vazhdimësinë e mbrojtësit shqiptar në këtë ekip, e pse jo edhe për të merituar fanellën e titullarit.

 

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.