Degjeneron në dhunë finalja e Kupës së Skocisë

0
SHPËRNDAJE

imagePër pak ka përfunduar në një tragjedi finalja e Kupës së Skocisë me Glasgow Rangers dhe Hibernian. Pas përfundimit të ndeshje e cila u fitua nga skuadra e Hibernian e cila i dha fund pritej 114 vjeçare në historinë e klubit për të fituar këtë trofe.

imageNdeshja përfundoi me rezultatin 3-2 dhe u vendos nga një gol në minutën 91′ të saj, duke patur një fund të hidhur për skuadrën e Rangers. Por jo gjithçka përfundoi me kaq. Pas mbylljes së lojës, tifozët e skuadrës së Hibernian u futën në fushën e lojës përntë festuar, por gjithçka shkoi keq teksa disa prej tyre sulmuan disa lojtarë të skuadrës së Glasgow Rangers duke i shkaktuar lëndime në trup.

imageNdërkohë nga ana tjetër drejtuesit e klubit kryeqytetas janë shprehur se do të bëjnë ankimim për këtë gjë, teksa edhe mfa Federata ka filluar një hetim. Ndërkohë policia u shpreh se ishte e pamundur që të kontrollonte turmën e tifozëve.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.