Deklarata e klubit të Korabit lidhur me ngjarjen e Dibrës

0
SHPËRNDAJE

SQARIM:13138946_1156570284410367_3212298707094960345_n

KS Korabi deshiron te sqaroje opinion publik ne lidhje me incidentin e ndodhur pas perfundimit te ndeshjes me Kastriotin. Njeri nga futbollistat e Kastriotit te cilit nuk duam qe ti permendim emrin ka ofenduar rende gjate lojes tifozet e Korabit dhe ne vecanti tifogrupin e ardhur nga Dibra e madhe ” SOKOLAT ” duke ju drejtuar atyre me fjalet “Ju jeni sllave, nuk jeni Shqiptar”. Gjithashtu disa futbollist dhe pjestar te stafit kane goditur 2 lojtaret me grushta dhe shkelma, si te ishin ne ring boksi. KS Korabi denon rende kete ngjarje te ndodhur gjate ndeshjes dhe pas mbylljes se ndeshjes nga gjyqtari Enea Jorgji. KS Korabi disponon video dhe foto qe tregojne qarte provokimin qe eshte bere nga lojtaret e Kastriotit. Stafi, lojtaret, tifozat dhe drejtuesit e Kastriotit, kane ardhur me klane per te prishur mbarevajtjen e takimit. Keto materiale do te dergohen ne Fshf, dhe ne ditet ne vazhdim do te kuptoni te verteten.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.