Dembele ushqehet keq. Barcelona punëson guzhinier personal

0
SHPËRNDAJE

Gjithçka duket se po shkon mbarë për Barcelonën në këtë sezon, ose thuajse gjithçka. I vetmi shqetësim i katalanasve të cilët ecin të qetë në rrugëtimin e tyre drejt titullit kampion quhet Ousman Dembele.

Futbollisti i afruar me shumë bujë gjatë verës dhe që pritej të ishte zëvendësuesi i Nejmar, ka qenë shumë larg pritshmërisë për shak të dëmtimeve, por edhe të formës sportive e fizike në periudhën kur ka qenë i gatshëm për Valverden. Kjo ka bërë që ai të kufizohet me vetëm 10 ndeshje të luajtura me ekipin katalanas.

Sipas “Cadena Ser”, klubi mendon se Dembele ka një problem të madh me dietën ushqimore dhe pretendon si ai konsumon shumë ushqim nga fast-food, ato të cilat në klub nuk kanë ngurruar t’i cilësojnë “plehra”. Ndaj Barcelona ka punësuar një kuzhinier i cili do të merret vetëm me dietën ushqimore të lojtarit, duke shpresuar që në këtë mënyrë të rregullojë regjimin e tij dhe ta kthejë në formën më të mirë sportive.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU