Dëmtime dhe rikuperime për Manchester City

0
SHPËRNDAJE

yaya toure

Një lajm I keq ky për Manchester City, pasi në momentin që nevojitet një ekip kompakt Yaya Toure pëson një dëmtim në stërvitje, dëmtim ky që u vu re edhe gjatë ndeshjes së të shtunës ndaj Stoke Cityt që perfundoi me rezultatin 4:0. Kjo gjë s’do ta lejojë mesfushorin 32 vjeçar të luajë në ndeshjen e parë gjysmëfinale ndaj Real Madridit në Ligën e Kampionëve.

Lajmi tjetër duket sikur ka stabilizuar gjendjen e skuadrës pasi Vincent Kompany është rikuperuar dhe pritet të luajë ndaj “Los Blancos”, bën me dije  Lajmi.net

yaya toure 1

S'KA KOMENTE

Comments are closed.