Dëmtohet Abilaliaj, 4 javë larg fushave

0
SHPËRNDAJE

imageSuperiorja/ Sulmuesi i Skënderbeut, Arbër Abilaliaj, ka pësuar një dëmtim dhe do nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjen që korçarët do të luajnë përballë Dinamo Zagreb. Sulmuesi vlonjat u dëmtua në ndeshjen e Superkupës që u luajt në “Qemal Stafa”, dhe pritet që të mungojë disi gjatë. Abilaliaj do të qëndrojë jashtë fushave për rreth 4 javë, dhe më pas do të jetë i gatshëm për trajnerin Josa. Vlonjati i sulmit të Skënderbeut do të humbë edhe fillimin e sezonit të Superligës.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.