Dëmtohet Dybala, Argjentina grumbullon Lavezzin

0
SHPËRNDAJE

 

Ezequiel Lavezzi grumbullohet me Përfaqësuesen e Argjentinës për ndeshjen ndaj Brazilit për Eliminatoret e Botërorit 2018. Dëmtimi muskular i Paulo Dybalës detyroi trajnerin Bauza që të zgjedhë një zëvendësues, duke preferuar pikërisht Lavezzin, i cili aktualisht luan në Kinë për skuadrën e Hebei.

Një zgjedhje kjo që padyshim do të shtojë polemikat, duke parë se Bauza e ka lënë sërish jashtë Mauro Icardin, autorin e dy golave në fitoren 2-1 të Interit ndaj Torinos.

Për momentin, Argjentina ndodhet në vendin e pestë në Grupin Amerikano-Latin të kualifikuesve për “Rusi 2018” me 16 pikë dhe i duhet të fitojë me çdo kusht në ndeshjen e saj të radhës.

“Po e ndjek Icardin dhe mund të grumbullohet në çdo moment. Po e shihja sfidën Inter-Torino, ku ai shënoi 2 gola”, u shpreh Bauza. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.