Dënohet portieri që la golin me dashje (video)

0
SHPËRNDAJE

Ju kujtohet goli qesharak i pësuar nga portieri 16 vjecar i Koresë së Veriut kundër Uzbekistanit? Goli bëri xhiron e botës pasi portieri korean u duk se haptazi e la topin të shkojë drejt vijës fatale por nuk i është dukur shumë qesharak ky veprim Federatës Aziatike të Futbollit (AFC), që e ka cilësuar si të dënueshëm veprimin dhe e ka përjashtuar lojtarin nga të gjitha aktivitetet futbollistike për një vit.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.