Derbi nju-jorkez, munden Lampard e Pirlo, tifozët tallen me ta (video)

0
SHPËRNDAJE

CMAMTl9WsAEDDgZ
Nga derbi nju-jorkez Red Bulls-City

Janë treguar të pamëshirshëm tifozët e New York Red Bulls me rivalët e New York City në të cilin bëjnë pjesë yjet europiane David Villa, Andrea Pirlo e Frank Lampard. Përveç se i janë gëzuar dy golave të Wright-Phillips dhe Felipe Martins që i dhanë Red Bulls-ave fitoren 2-0, ata kanë shfaqur edhe një banderole mjaft të goditur që pasqyron Lampard dhe Pirlo si pleq të azilit të New York City. Tifozët e dy ekipeve patën gjithashtu përleshje të dhunshme mes tyre jashtë stadiumit përpara ndeshjes ndërsa gjatë lojës çdo gjë ka shkuar mirë përvec banderolave tallëse për yjet në moshë nga Europa.

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.