Dhuna ndaj polakëve, Plisat marrin përgjegjësinë e sulmit

0
SHPËRNDAJE

imageShqiptaria/ Tifozët e Prishtinës, të njohur si Plisat kanë marrë përsipër sulmin që i’u bë tifozëve polakë jashtë stadiumit përpara ndeshjes Kukësi-Legia. Jashtë stadiumit “Qemal Stafa” ndodhën disa përleshje, ku objektiva të sulmit ishin ultrasit polakë që kishin ardhur në Tiranë për të parë ndeshjen.
image
Duket se sulmi i Plisave ka qënë i mirëorganizuar, dhe i kanë bërë pritë polakëve, duke i goditur me grushte dhe sende të forta. Në një postim në rrjetin social “Facebook”, tifozët prishtinali shkruanin: “Ilaç për steroidet e polakëve”.
image

S'KA KOMENTE

Comments are closed.