Dita e Ivan Balliut / Formacioni “anti” Spanjë

0
SHPËRNDAJE

Te luash ndaj Spanjës , duhet te ngulitesh mirë ne mendie mbrojtjen pasi “La Rojan” duhet ta godasesh me kundërsulme të shpejta , por duhet të keshë dhe një mbrojtje te fortë ndaj tenkiku Kristian
Panuçi ka menduar nje rreshtim me 5(pesë) mbrojtesa , ku do të debutoj dhe Ivan Balliu .

Ivan Balliu

Ne portë pritet i përhershimi Etrit Berisha i cili ka lenë pas gjendjen gripale . Hysaj do te formoj treshen e qendërës me Ajetin e Xhimshitin ne krah te majtë Agolli ne te djathtin Balliu.

Formacioni anti Spanjë

3(Treshen) e mesfushes do të formohet nga Basha dhe dy te rikthyerit ne kombëtare Ergys Kace e Taulant Xhaka te cilet do të deputojn për herë të parë nënurdherat e Kristian Panuçit.
Ne majë te sulmit do të jetë Armando Sadiku , ndersa pas tijë do te luaj pak më i tërhequr Eros Grezda.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.