Djali i Patrick Kluivert ndjek gjurmët e të atit, firmos me Ajax

0
SHPËRNDAJE

kluivertBëmë baba të të ngjaj, kjo mund të jetë fjalia e duhur për Patrick Kluivert dhe djalin e tij, Justin. Një prej lojtarëve më të dalluar holandezë në dy dekadat e fundit ka lënë pas djalin e tij për të vazhduar rrugën e familjes Kluivert në futboll. Ditën e sotme, Justin ka bërë hapin e madh në karrierë teksa ka firmosur kontratën e parë si lojtar profesionist.

kluivert 2Ka qenë skuadra e Ajax ajo që i ka dhënë këtë mundësi të madhe djalit të një lojtari të njohur si Patrick Kluivert të futet në botën e futbollit profesionist. Vetëm 17 vjecar, Justin Kluivert ka firmosur një kotratë deri në 30 qershor të 2019, duke ndjekur kështu hapat e babait të tij për t’u bërë më pas një lojtar i madh.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.