Djokovic është mbreti i Wimbledon

0
SHPËRNDAJE

nole

Është Novak Djokovic mbreti i Wimbledon. Në finalen e shumëpritur kundër zviceranit Roger Federer, serbi i cili mban edhe vendin e parë në renditjen botërore, u imponua ndaj zviceranit në 4 sete me rezultatet 7-6, 6-7, 6-4, 6-3 duke fituar për të tretën herë në karrierë Grand Slamin londinez. Më parë serbi kishte fituar në 2011 kundër Nadal dhe në 2014 po kundër Roger Federer.

Zvicerani del i zhgënjyer nga ky turne për mosarritjen e fitimit të këtij trofeu në moshën 33 vjeçare, i 8-ti Wimbledon i karrierës së tij.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.