Dorëzohet Silvio: Milani tani i kinezëve

0
SHPËRNDAJE

Part-DV-DV1824153-1-1-0
Silvio Berlusconi

Pasi doli nga spitali pas probleme shëndetësore, Silvio Berlusconi rikthehet pranë sportit dhe cështjes që po mundon më së shumti tifozët kuqezinj të Milan. Dhe e ka  vendosur tashmë. Milani do tu jepet kinezëve për 400 milionë euro që do ti investojnë në dy vitet e ardhshme.

“Dua ta dorëzoj Milanin në duar të sigurta që do ta mbajnë lart në nivel kombëtar dhe ndërkombëtar duke investuar bindshëm. Kam refuzuar disa oferta të ndryshme që nuk më kanë bindur ndërsa kam pranuar atë që më është propozuar e që i përligjet vleftës së stemës së Milanit, nga një grup investitorësh të rëndësishëm kinezë që do të lëvrojnë të paktën 400 milion euro në dy vitet e ardhshme,”- ishin fjalët e Berlusconit pas daljes nga spitali San Raffaele.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.