Dosja Vllaznia/ “Shtubina merrte rrogën fshehurazi dhe nuk i tregonte shokëve”

0
SHPËRNDAJE

FUTBOLL VLLAZNIA KASTRIOTI - Lojtaret e Vllaznise, duke festuar shenimin e nje goli, gjate ndeshjes se futbollit, Vllaznia-Kastrioti i Krujes, 2-1, e vlefshme per Kampionatin Kombetar, e luajtur ne stadiumin "Loro Borici" ne qytetin e Shkodres.
.

Vazhdo historia e Vllaznisë. Pas publikimit të lajmit të mëparshëm lidhur me gjobat për pije freskuese të gazuara nga trajneri Zmijani për lojtarët e Vllaznisë, tashmë të larguar nga ky ekip, ka ardhur reagimi i Shtubinës në “reagimin nr.2”. Për të bërë një përmbledhje, Shtubina drejtoi fjalë të rënda ndaj ish-shokëve të tij duke u shprehur: “Vllaznisë i duhen burra”!

vllaznia-pas-ndeshjes-me-Partizanin

Padyshim kjo deklarat ka tingëlluar keq dhe në rrugë privatësie disa nga lojtarët tashmë ish të Vllaznisë, kanë komentuar kështu shkrimin e Shtubinës: “Nëse Shtubina flet për burrëri, atëherë le të na tregoj se si i merrte rrogat pas shpinës së shokëve të skuadrës dhe nuk tregonte, ose kur e pyesnin thonte që s’kam marrë asgjë, më pas e vërteta dilte krejt e kundërta.”

Lojtaret e Vllaznise, duke festuar shenimin e nje goli, gjate ndeshjes se futbollit, Vllaznia-Luftetari i Gjirokastres, 3-0, e vlefshme per Kampionatin Kombetar, e luajtur ne stadiumin "Loro Borici" ne qytetin e Shkodres.

Janë këto disa nga problemet e bëra publike në minuta90.com, të cilët duket se kanë hapur një dosje më vetë për sa i takon çështjes “Vllaznia”.

Nga shkodranët janë larguar shumë futbollistë, por asnjëri prej tyre nuk fletm haptazi, por pas kuintave. Mbase frika e pagave të prapambetura, ose mungesa e lejes së kalimit, i pengojnë të dalin haptazi. Disa prej tyre shprehen se kanë edhe fakte e sms që do t’i publikojnë më von. Të shohim si do të vazhdoj në ditët në vazhdim çështja në fjalë.

Lexoni shkrimet e kaluara

Shtubina: “Vllaznisë i duhen burra”

http://minuta90.com/shtubina-vllaznise-i-duhen-burra-ish-et-po-hedh-poshte-shoket-trajnerin-dy-muaj-ka-qe-e-njeh/

Gjoba për fanta dhe pepsi, ja si nisën konfliktet te Vllaznia

http://minuta90.com/eksluzive-vllaznia-gjoba-per-fanta-e-pepsi-ja-si-nisen-konfliktet/
 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.