Draxler, Juve ka akordin me lojtarin. Tani duhet bindur Schalke

0
SHPËRNDAJE

image

Juventusi vazhdon presingun për ti dhuruar Massimiliano Allegrit një numër 10 në gjendje për të mbuluar rolin e trekuartistit në fushë. Julian Draxler është emri ideal për drejtuesit bardhezinj të cilët po punojnë në këtë drejtim pas vështirësive për të arritur te Mario Gotze. Sipas Sky Sport klubi bardhezi dhe lojtari gjerman kanë arritur një akord për një pagë  prej 3.5 milionë eurosh në sezon plus bonuse. Tani mbetet për tu bindur Schalke 04 të cilët preferojnë një shitje përfundimtare dhe jo një huazim me të drejtë blerjeje në bazë të paraqitjeve të lojtarit, siç është kërkesa e Marottas dhe Paraticit.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.