Droga, rrëfehet Maradona

0
SHPËRNDAJE

“Nuk drogohem më, ka 12 vjet,” – kështu thotë Diego Armando Maradona. “E kam lënë drogën me kohë pasi nuk më linte të zgjohesha si tani. Kam zgjedhur një jetë të pastër për fëmijët e mi”.

Droga ka qënë kalvari i Maradonës, persekucioni i jetës së tij që megjithatë nuk e ka zbehur popullaritetin e yllit të futbollit botëror të cilin shumë vazhdojnë ta konsiderojnë si më të madhin e të gjithë kohërave.

Më në fund Diego ka vendosur të flasë hapur dhe këtë e ka bërë me anë të një videoje nga vila e tij në Dubai teksa shpjegon që nuk përdor drogë që nga viti 2003. Dhe për “maradonianët”, Diego e mbyll me këto fjalë: “Mbajeni mend, që Diego nuk ju mashtron kurrë”.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.