Dueli i krizës konfirmon krizën, shumë mërzi në Tirana-Flamurtari

0
SHPËRNDAJE

Eshtë mbyllur pa gola ndeshja e fundit e javës së 23-të të Kategorisë Superiore mes Tiranës dhe Flamurtarit.

Takimi i zhvilluar në “Selman Stërmasi” nuk ka dhuruar emocione teksa të dyja skuadrat krijuan shumë pak për të gjetur golin.

Pas kësaj ndeshjeje, Tirana shkon në kuotën e 28 pikëve duke mbajtur vendin e 5-të, ndërsa Flamurtari shkon në kuotën e 21 pikëve duke mbetur në vendin e 9-të. /minuta90.com/

Tirana-Flamurtari 0-0

Gola: S’ka

Tirana (4-4-2): I. Lika, Doka, Muça, Cake, Teqja, G. Lika (Acquah 63’), Taku, Daja, Nkounkou (Bajrami 54’), Halili, Edeh Tr: Mirel Josa

Flamurtari (4-3-3): Halili, Beqaj (Rniç 81’), Jakovljeviç, Veliu, Mersini, Hyseni, Telushi, Neziraj (Shehaj 81’), Galiç, Fazliu (Busiç 64’), Alves (në dispozicion: Frashëri, Leal, Shkodra, Dushku) Tr: Shpëtim Duro

Gjyqtarë: Glen Tonna, Peter Abela, Ryan Aquilina, Sandro Spiteri

Kartonë të verdhë: Hyseni 37’

S'KA KOMENTE

Comments are closed.