Duka: Humbja normale, nuk kisha shumë besim se do të fitonim

0
SHPËRNDAJE

duka1Presidenti i FSHF, Armando Duka, në pronocimin për SuperSport, pas ndeshjes me Spanjën, dhënë gazetarit Egi Duro, u shpreh se humbja ishte e pritshme dhe nuk kishte besim të madh se Shqipëria do të fitonte.

“Është një humbje më se normale përballë një kombëtareje që sinqerisht them se është më e mira që kam parë të luajë ndonjëherë në Shqipëri. Ishin të pagabueshëm jo vetëm taktikisht e teknikisht, por edhe fizikisht. Të them të drejtën, nuk është se kisha shumë besim para ndeshjes, pasi është një takim nga ata që nuk është dramë të humben. Lojtarët janë profesionistë dhe e kanë kuptuar se nuk mund të fitohet me të gjithë kundërshtarët. Duhet të përqendrohemi tek Izraeli, një kundërshtrar i nivelit tonë. Ajo është ndeshja jonë e vërtetë, jo kjo e sotmja”,-mbylli pronocimin e tij, presidenti i FSHF, Armando Duka. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.