Dy futbollistë të Flamurtarit të Vlorës kalojnë në Kosovë te FC Vushtrria

0
SHPËRNDAJE

Dy futbollistë të rinj të Flamurtarit kanë kaluar te Vushtrria që deri dje njihej si Kosova e Vushtrrisë e më parë edhe si Llamkos Kosova. Ata janë Denis Duda dhe Geri Hoxha që ju bashkohen skuadrës së Vushtrrisë, pjesëmarrëse e kampionatit elitar të Kosovës. Këta dy lojtarë kanë qenë pjesë e Flamurtarit të Vlorës. Duda është vetëm 19 vjeç dhe luan si mesfushor ose si mbrojtës krahu kurse Hoxha kryesisht si qendërmbrojtës.

Denis Duda FC Vushtrria
Denis Duda

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.